Dům v Heřmanově Městci

Novostavba letního, rekreačního domu.

Hmota

Kvůli přísné místní regulaci je dům rozdělen na dvě hmoty – severní a jižní, každá se zastavěnou plochou 50 m2.Obě jsou zasazeny do příkrého svahu nad potokem. Z úrovně přilehlé obecní cesty je viditelné pouze první nadzemní podlaží obou hmot. Další dvě podzemní podlaží jsou viditelná pouze ze spodní zahrady od potoka. Skutečný objem vnitřního prostoru je tak před okolím skrytý.

Prostor

Úroveň vstupu s prvním nadzemním podlažím domu a terasou na slunné horní zahradě bude místem společenského života domu. Soukromé prostory jsou v nižších podlažích. Ty jsou fasádou orientované na východ. Nabízí tak klidný pohled na stinnou spodní zahradu a zalesněný protější svah.

Součástí prvního podlaží je garáž, hlavní vstup a obytná kuchyně, na kterou navazuje terasa na horní zahradě. V prvním podzemním podlaží je pracovna a hostinský pokoj se zázemím. V tomto podlaží je také nezávislý vstup do severní hmoty. Druhé podzemní podlaží je v úrovni klidné spodní zahrady. Jsou zde ložnice se zázemím. Na ně navazuje soukromá terasa. Je to nejintimnější část domu.contact