Menu

Novostavba vila domu v obci Černošice

Dům u trati v Černošicích

Year 2021 Project number 282Parcela domu leží ve východním svahu u trati. Na jižní hranici pozemku roste řada vzrostlých stromů. Ty tvoří zelenou kulisu pro jižní výhledy z nového domu.

Dům tvoří jednoduchý kvádr na severní hranici pozemku. Obytné prostory domu jsou orientovány na jih, do zahrady a korun mohutných stromů na hranici pozemku. Na zelené ploché střeše je obytná terasa. Východní okna ve vyšších podlažích a terasa na střeše nabízí také výhled přes železniční trať na řeku Berounku.

Součástí domu jsou tři bytové jednotky ve třech podlažích, v jednom podzemním a ve dvou nadzemních. Díky výškovému rozdílu terénu pozemku má jak byt v prvním podzemním podlaží, tak byt v prvním nadzemním podlaží výstup v úrovni obytného prostoru na svou soukromou část zahrady. Součástí bytu v druhém nadzemním podlaží je obytná terasa na střeše domu. Všechny tři bytové jednotky tedy mají k dispozici svoji soukromou část exteriéru.

Vnitřní prostory domu jsou koncipovány jako trojtrakt. Vstupy, zázemí a technické prostory jsou u severní fasády. Obytné prostory jsou orientovány k jižní fasádě. Vertikální komunikaci spojující podlaží tvoří exteriérové schodiště na severní fasádě. Do prvního nadzemního podlaží stoupá schodiště po rostlém povrchu. Rameno do druhého nadzemního podlaží je zavěšeno nad terénem.