Menu

Koncept rodinného domu v městské části Lobeček v Kralupech nad Vltavou

Dům u parku

Year 2015 Project number 129Město

Kralupy leží v údolí řeky Vltavy 20 km severně od Prahy. Městská část Lobeček je na pravém břehu. Do historie Lobečku výrazně zasáhla výstavba rafinerie a sídliště v druhé polovině 20. století. Parcela domu je v severozápadní zahradní čtvrti Lobečku blízko řeky.

Místo

Dům je na malém nárožním pozemku u parku, který prochází celou zahradní čtvrtí. Hmota domu leží na uliční čáře bloku a pomáhá ho tak jasněji definovat. Dům má do ulice plnou fasádu, která kryje soukromou část zahrady.

Dům

Hlavní obytný prostor domu v prvním nadzemním podlaží je otevřený na východ do soukromé zahrady s bazénem. Prosklenou fasádu je možné otevřít v celé délce. Terasa a zahrada se tak stane nedílnou součástí obytného prostoru.

Ložnice v druhém podlaží jsou orientovány na západ do veřejného parku. Okna ložnic jsou ve výšce korun stromů. Nastavitelné venkovní žaluzie brání ostrému západnímu slunci a nechtěným pohledům z okolí. Podzemní podlaží s wellness, pracovnou a zázemím je částečně pod terasou soukromé zahrady. Pracovna je propojena s exteriérem přímo dvorkem s venkovním schodištěm.