Dálnice D0 překonává hluboký kaňon Vltavy, vyhloubený erozí do tvrdých starohorních břidlic, se skalnatými srázy a četnými bočními roklemi. Krajinu utváří dynamický reliéf s ostrými hranami, zatímco tmavé skály pokrývají cenné skalní stepi se suchomilnou vegetací. Atmosféru dokreslují železnice i areál bývalé dynamitky v Zámecké rokli.
Návrh mostu vychází z kontrastu, symetrie, proporcí a rytmu. Ke tmavým skalám stavíme bílou ocelovou mostovku s hladkým povrchem, uloženou na betonových pilířích s ocelovými vzpěrami.
Pilíře kombinují hladký a strukturovaný beton, čímž se vizuálně odlišují od ocelové konstrukce. Rytmus modulů mostovky a protihlukových stěn vytváří klidnou linii, jejíž monumentalita koresponduje s měřítkem kaňonu.
Organicky tvarované pilíře elipsovitého průřezu plynule přecházejí v ocelové vzpěry a konzoly mostovky. Významnou roli mají také předpolí a MÚK Rybářka s portály tunelů Suchdol a Rybářka.
Kaňon je ostře vymezen terénními hranami, do nichž původní řešení křižovatky zasahuje masivním zářezem. Pro snížení tohoto dopadu doporučujeme zářez z pohledu údolí uzavřít ekoduktem.
Most tvoří dvě samostatné nosné konstrukce, vždy pro jeden jízdní směr. Spojitý trám s rozpětími 160 + 190 + 147,7 m a 152 + 190 + 160 m je rámově propojen s vnitřními podpěrami. Celková šířka mostu je 37,3 m.
Hlavním nosným prvkem je svařovaný ocelový trám uzavřeného průřezu, vysoký 6 m a široký 7 m, s oboustrannými konzolami pro mostovku. Nad vnitřními podpěrami jej odlehčují šikmé vzpěry vetknuté 40 m od osy pilíře.
Spodní stavbu tvoří krajní opěry a dva pilíře se základy 20 × 20 m. Dřík pilíře elipsovitého průřezu (9 × 7 m) se směrem vzhůru plynule zužuje a dotváří organický ráz celého přemostění.