Menu

Identita značky jídelen patřící do rodiny podniků Měšťanského pivovaru Turnov

Automat Aviatica

Year 2022 Project number 294Automat je samoobslužná jídelna. Zákazníci se sami obsluhují jak při výběru jídla u pultu, tak při placení a servisu. První automatické restaurace byly otevřeny v Německu již koncem 19. století. V Československu byl první automat otevřen v roce 1931 v pražském paláci Koruna. Modernistický interiér jídelny navrhl architekt Ladislav Machoň. Postupně vznikaly v celé republice další podobné podniky. Automaty byly populární a navštěvované. Většina z nich však nepřežila příchod fast food řetězců začátkem 90. let. To byl také osud automatu Koruna, ten byl definitivně uzavřen v roce 1992.

Ambicí naší značky je navázat na zlatá léta automatů a obnovit jejich slávu. Identita značky jídelen patřící do rodiny podniků Měšťanského pivovaru Turnov a jeho pivnic. Automat Aviatica je první z těchto provozoven. Nachází se v areálu Nová Waltrovka.

Vizuální styl značky vychází z estetika Automatu Koruna a centra prahy 30. let. Jedním z nejvíce viditelných prvků automatu byly neony na fasádě. Ty spolu s logem navrhl grafik Ladislav Sutnar. Z těchto ikonických neonových trubic vychází také estetika naší značky.

Koncepty ilustrující možnosti aplikování identity na reálné materiály.